poniedziałek, 9 listopada 2020

Zaproszenie od Stowarzyszenia "Dzieciom Radość Ignaców"

Plakat koncertu "100 lat polskiej piosenki na stulecie odzyskania niepodległości. U dołu po lewej i po prawej sylwetki kobiet. Są ubrane wieczorowo. Śpiewają do mikrofonów.

Plakat koncertu "Wyśpiewajmy Niepodległość! Muzyczna opowieść dla dzieci 11 listopada". Po środku troje śpiewaków, dwie kobiety i mężczyzna. Z prawej strony biało-czerwone kontury Polski. Nad nimi grafika bociana. U dołu napis "Premiera 9 listopada 2020 roku, godz. 17:00. Wydarzenie wyłącznie on-line!!!  Wystarczy wejść na nasz kanał klikając tutaj".

Zaproszenie od Stowarzyszenia "Dzieciom Radość Ignaców"

    Stowarzyszenie „Dzieciom Radość Ignaców”, działające przy Zespole Szkół Specjalnych w Ignacowie realizuje zadanie pod nazwą „Łączy nas Niepodległa – koncerty integracyjne w Mińsku Mazowieckim z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości”. W związku z tym serdecznie zapraszamy na koncerty on-line, które są dedykowane mieszkańcom naszego powiatu. Premiera odbędzie się już 9 listopada!
     Pierwszy koncert – pt. „Wyśpiewajmy Niepodległość”, to program o tematyce patriotycznej i edukacyjnej dla dzieci. W trakcie koncertu zespół wokalno-aktorski „Sonanto” zaprosi dzieci zarówno do wspólnego śpiewania najbardziej znanych utworów, które dzieci kojarzą z odzyskaniem niepodległości, jak i wielu innych, dziecięcych utworów o Polsce. Prowadzący w przystępny sposób opowie dzieciom o polskich zmaganiach o suwerenność. Program koncertu około 60 minut.


      Drugi koncert dla młodzieży i seniorów pt. „100 lat polskiej piosenki na stulecie Niepodległości” – to pokazanie stu lat polskiej niepodległości przez pryzmat życia Polaków w kolejnych dekadach stulecia. Koncert stanowiłby muzyczną opowieść o ostatnim polskim stuleciu i tym, jakie piosenki w kolejnych dekadach tych stu lat Polacy pokochali. Będzie to zatem bardzo ciekawa podróż, z jednej strony refleksyjna, z drugiej zaś pełna osobistych wspomnień dla seniorów. W uczestnictwie w obchodach rocznicy 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości dzielimy przekonanie, że niezwykle ważne jest popularyzowanie polskiej historii oraz jej dziedzictwa kulturowego poprzez różne formy artystyczne. Koncerty skierowane zarówno do dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów, będą świetnym narzędziem dla osiągnięcia takich rezultatów. Z uwagi na zaistniałą sytuację związaną z Covid-19, posłużymy się technologią multimedialną i dotrzemy do odbiorców za pomocą Internetu.


Premiera Internetowa każdego z koncertów, odbędzie się 9 listopada, koncerty będą dostępne w Internecie przez następne kilka tygodni. Zespół za każdym razem wystąpi w odpowiednich kostiumach, w przypadku propozycji dla młodzieży i seniorów – także w charakteryzacjach właściwych dla wybranej epoki.


Projekt pod nazwą Łączy nas Niepodległa – koncerty integracyjne w Mińsku Mazowieckim z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości jest dofinansowany z Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.
W związku z tym już teraz chcemy serdecznie zaprosić do udziału w premierze muzycznej jak również w dogodnym dla Państwa terminie na naszym kanale YouTube.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz