środa, 25 listopada 2020

Książki przeniesione na ekran

   Jeśli zastanawiacie się, co warto przeczytać to służę pomocą 😊 Dziś zaproponuję Wam książki, które zostały w tym roku przeniesione na ekran. Wszystkie książki z zestawienia są dostępne w naszej bibliotece, filii bądź oddziale dla dorosłych w Mrozach.

  • "Osiecka" serial Telewizji Polskiej (reż. Robert Gliński) na podstawie biografii Agnieszki Osieckiej, np. "Osiecka: nikomu nie żal pięknych kobiet" Zofia Turowska (Mrozy) czy"Poetka i książę" Manuela Gretkowska (Mrozy)

  Trzynastoodcinkowy serial opowiadający o życiu pisarki i autorki tekstów piosenek Agnieszki Osieckiej, żyjącej w latach 1936-1997, zostanie wyemitowany najprawdopodobniej pod koniec grudnia tego roku. Obok pisarki, w której rolę wcielać się będą dwie aktorki - Eliza Rycembel (grała m.in. w "Belfrze" i "Bożym ciele") i Magdalena Popławska ("Pakt", "Obietnica") - zobaczymy inne słynne postacie kultury z tamtych czasów: Marka Hłasko, Jeremiego Przyborę, Zbigniewa Cybulskiego czy Marylę Rodowicz.

  • "Śmierć na Nilu" thriller kryminalny (reż. Kennneth Branagh) na podstwie powieści Agathy Christie pod tym samym tytułem (Jeruzal)
Fabuła filmu nie odbiega od treści książki. Główny bohater obu, Hercules Poirot, w czasie wakacji spędzanych nad Nilem, będzie musiał rozwiązać zagadkę morderstwa młodej milionerki.
  • "Król" serial gangsterski (reż. Jan P. Matuszyński) na podstawie powieści Szczepana Twardocha pod tym samym tytułem (Mrozy)

  Ośmioodcinkowy serial produkcji CANAL+ pokazujący Warszawę w 1937 roku. Działa tu żydowski gang dowodzony przez Kumę Kaplicę, nazywanego królem Warszawy. Pomaga mu bokser Jakub Szapiro skrycie marzący o tym, by kiedyś zastąpić Kumę.

 

  • "Przygody Filonka Bezogonka" animowany film przygodowy (reż. Christian Ryltenius)  na podstawie książki dla dzieci Gosty Knutssona pod tym samym tytułem (Jeruzal)

    Pełnometrażowy film animowany o przygodach kotka Filonka, który trafia do wielkiego miasta. Odnalezienie się tam nie jest łatwe, zwłaszcza, gdy odróżnia się od pozostałych. A bycie innym to na szczęście nie tylko trudności.

 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz