wtorek, 8 października 2019

Noc Bibliotek

     4 października nasza Biblioteka wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek, której celem jest promowanie czytelnictwa oraz bibliotek. Nietypowa pora odbywania się akcji - wieczorno-nocna - ma zachęcić do odwiedzenia biblioteki w innym niż zwykle czasie oraz powrotu w zwykłych godzinach funkcjonowania. Hasło tegorocznej, piątej już edycji to "Znajdźmy wspólny język". 
     Noc Bibliotek rozpoczęliśmy grą "Moje ulubione". Dzięki niej poznaliśmy m.in. ulubione książki, sposób na nudę czy dzień tygodnia. Potem robiliśmy własne gry planszowe, czyli "Zagraj W CIEMNO!". Gry powstały na podstawie książek popularnonaukowych takich jak "500 pytań i odpowiedzi", "Dinozaury" Willa Osborna czy "Piłka nożna : [historia, legendy, mistrzostwa, puchary]" Joanny Włodarczyk.
     Kolejną atrakcją były zagadki z Lassem i Mają, czyli bohaterami serii "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai" Martina Widmarka. Podzieleni na trzy grupy poszukiwania zadań rozpoczęliśmy od wspólnego przeczytania fragmentu książki "Wakacje z Lassem i Mają". Aby rozwiązać wszystkie zadania trzeba było wykazać się znajomością "Lwa, czarownicy i starej szafy" C. S. Lewisa, wiedzieć gdzie szukać informacji o rowerach, mieczach czy dinozaurach, rozwiązać krzyżówkę, a nawet wiedzieć w którym miejscu opowieści mieszkańcy Valleby kłamali. 
     Po harcach z Lassem i Mają obejrzeliśmy film "Ptyś i Bill", bohaterach serii komiksów wydanych przez wydawnictwo Egmont (jeden z nich jest dostępny w naszej bibliotece). Film mogliśmy obejrzeć dzięki organizatorom Nocy Bibliotek, za co serdecznie dziękujemy :) 
      Noc Bibliotek zakończyliśmy zabawą w karaoke. Śpiewaliśmy piosenki zarówno polsko-, jak i obcojęzyczne. A kto nie miał ochoty na śpiewanie, sięgnął po książki, np. "Mikołajka" 😉
     Mam nadzieję, że wyjątkowa pora spotkania oraz przygotowane atrakcje podobały się uczestnikom na tyle, że odwiedzą bibliotekę zanim upłynie rok i nadejdzie kolejna Noc Bibliotek 😊
        Zachęcam do obejrzenia galerii 😀

https://photos.app.goo.gl/8dLqwuZ5i4d73qac8

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz