czwartek, 26 maja 2022

 

O sile własnych marzeń –

 prozaik, autor scenariuszy filmowych, reportażysta, piłkarz

-  Zbigniew Masternak

 

Spotkanie autorskie  - Filia w Jeruzalu GBP w Mrozach

 


Czy pochodząc z prowincji i małej miejscowości można odnieść życiowy sukces? Czy dzięki determinacji można przezwyciężyć przeciwności i dotrzeć do celu?

O sile własnych marzeń i ich realizacji opowiadał, uczniom Szkoły Podstawowej w Jeruzalu na spotkaniu autorskim, Pan Zbigniew Masternak. Futbol oraz książki stały się dla pisarza inspiracją oraz siłą do wyboru i podążania własną drogą. Autor wielu książek oraz scenariuszy filmowych wyjaśnił uczniom tajniki dobrze napisanego tekstu. Uczniowie także musieli wykazać się kreatywnością i napisać swój własny scenariusz do filmu, którego akcja miała toczyć się właśnie w Jeruzalu. To krótkie zadanie pokazało, że również wśród tutejszej młodzieży są prawdziwe talenty pisarskie. Zwyciężyły dwie grupy, które zaskoczyły wszystkich dobrym wykorzystaniem posiadanej wiedzy oraz lekkim piórem.

Na koniec Zbigniew Masternak zachęcał młodzież, aby już teraz podjęli decyzję czym chcą się zajmować w przyszłości. Podkreślił, że najwięcej radości daje praca, w której możemy realizować własne marzenia i pasje. To one stają się przepustką do innego świata, biletem  do podróży i realizacji własnych planów w przyszłości.


Życiorys:

Zbigniew Masternak jest  autorem autobiograficznego cyklu powieściowego „Księstwo”. W latach 2006- 2008 ukazały się  trzy księgi – „Chmurołap”, „Niech żyje wolność”, „Scyzoryk”, z których ta druga stała się bestsellerem. W 2012 roku na podstawie jego trylogii powstał film „Księstwo” w reżyserii Andrzeja Barańskiego – premiera światowa odbyła się w Karlowych Warach, podczas 46. Międzynarodowego  Festiwalu Filmowego. Wiosną 2012  roku film trafił do kin. Wydaną w 2014 roku powieść „Nędzole” zamierza zekranizować wybitny polski reżyser  Krzysztof Zanussi. Jego książki ukazują się w przekładach na języki obce m.in.: serbski, macedoński, mongolski. W 2010 roku „Niech żyje wolność” wyszła po wietnamsku w Ho Chi Minh

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zbigniew_Masternak

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz