piątek, 22 listopada 2019

Kodowanie w Jeruzalu

  W czwartek 21 listopada w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Jeruzalu odbyły się  zajęcia z kodowania dla dzieci z klas 4-6 . Spotkanie poprowadziła pani Joanna Ługowska z oddziału dla dzieci Gminnej Biblioteki Publicznej im. Jana Pawła II w Mrozach.
   Na początek pani Asia przypomniała uczniom, że kody są obecne w życiu codziennym, np. korzystamy z nich, otwierając klatki schodowe w bloku, sejfy czy wypłacając pieniądze z bankomatu, a także rozmawiając - język to także zespół kodów. Następnie poznali książki poświęcone kodowaniu takie jak "Dziewczyny kodują" autorstwa Reshmy Saujan, "Skąd wzięły się małpy w internecie" Artura Janickiego, "Komputery i roboty" Manfreda Niekischa czy "Kodowanie na dywanie" Anny Świć. Wszystkie książki w dostępne w oddziale dla dzieci w Mrozach.
    Podczas spotkania uczniowie mieli kilka zadań do wykonania. Podzieleni na cztery grupy próbowali odczytać wiadomość zakodowaną za pomocą kodu binarnego, czyli zero-jedynkowego, kolorowali kratki według kodu tak, aby powstał właściwy obrazek, a także sami kodowali za pomocą gry Scootie Go!
    Na zakończenie pani Asia pokazała uczniom robota Dash-a. Dzieci były nim zachwycone, robot potrafi jeździć, kręcić się wokół własnej osi, a nawet nagrywać dźwięk jak dyktafon. Wypróbowaliśmy tę funkcję, śpiewając głośno "Wlazł kotek na płotek". 
     Serdecznie dziękujemy pani Asi za przeprowadzenie zajęć z kodowania, pani dyrektor Ewie Redzie za udostępnienie sali w szkole oraz pani Ani Bieniek za współpracę przy organizacji spotkania  😊🙂

https://photos.app.goo.gl/aFFvqGWeTQhGYBQX8

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz