czwartek, 9 maja 2019

Spotkanie z pisarzem

      8 maja w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek w naszej bibliotece gościliśmy pisarza, autora scenariuszy filmowych oraz piłkarza Zbigniewa Masternaka. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie ósmej klasy szkoły podstawowej oraz trzeciej gimnazjum ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Jeruzalu.
    Nasz gość opowiedział o trudnych początkach kariery pisarskiej, spełnionych marzeniach piłkarskich oraz planach przeniesienia na ekran wydanej w 2014 roku książki "Nędzole". Zadania tego podjął się Krzysztof Zanussi, a prace trwają już od kilku lat. Czekając na premierę, zachęcamy do przeczytania tej powieści o polskiej emigracji zarobkowej. 
    Nie zabrakło także fragmentów filmu "Księstwo" w reżyserii Andrzeja Barańskiego powstałego na podstawie powieści Masternaka - "Księstwo. Trylogia młodzieńcza". "Chmurołap", "Niech żyje wolność" i "Scyzoryk" składające się na tę trylogię przedstawiają dzieciństwo i młodość mieszkańca wsi pod Świętym Krzyżem, środowiska, w którym obowiązuje prawo pięści i sztachety. Bohater próbuje wyrwać się z niego, a czy udało mu się, dowiedziecie się z książki :) 
  Dziękujemy naszemu gościowi za wizytę oraz zachęcamy do zapoznania się z twórczością Zbigniewa Masternaka. Książki wspomniane wcześniej są dostępne w naszej bibliotece.
   Brak komentarzy:

Prześlij komentarz