środa, 14 listopada 2018

Listopadowe spotkanie z książką i warsztaty plastyczne

      Dnia 14 listopada w ramach Spotkania z książką odwiedziłam przedszkolaków oraz zerówkę. Grupa starsza wysłuchała książeczki pod tytułem "Franek i zielony stworek" autorstwa Joanny Krzyżanek. Następnie na podstawie opisu dzieci wykonały rysunki tytułowego stworka, który był "prawie cały (...) zielony. Jak kapusta. (...) Tylko nosa, ogona, pępka i skarpetek nie miał zielonych". Kilka z powstałych prac można podziwiać w naszej bibliotece :) Może ktoś z Was pokusi się o wykonanie własnej podobizny tytułowego stworka?
     Dla grupy młodszej oraz zerówki przygotowałam dwie książeczki o Tupciu Chrupciu: "Przedszkolak na medal" oraz "Mówię prawdę!". W pierwszej Tupcio odkrył, że przedszkole jest bardzo fajnym miejscem, co potwierdziły same dzieci, a w drugiej nauczył się, że lepiej przyznać się do błędu niż wymyślać kłamstwa. W naszej bibliotece są dostępne pozostałe książeczki z Tupciem Chrupciem.
  Kolejne spotkanie z książką już wkrótce :)

Grupa młodsza i zerówka, fot. Magdalena Dróżdż: 
Grupa starsza, fot. Anna Święch


   26 listopada odbyły się warsztaty plastyczne z okazji Dnia Pluszowego Misia. Wykonaliśmy papierowe misie :) Jak Wam się podobają? :) 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz