środa, 11 lipca 2018

Wakacje w bibliotece

    Tegoroczne zajęcia wakacyjne zorganizowałam w dniach 2-5 oraz 9 lipca. Pierwszego dnia zajęć wzięliśmy udział w warsztatach kulinarnych. Zrobiliśmy nietypowe kanapki - zamiast chleba użyliśmy krakersów. Nie wszyscy odważyli się zjeść krakersa z serem białym bądź szynką i pomidorem ;) Za to wszyscy chętnie robili owocowe szaszłyki z malin, borówek, brzoskwiń i bananów.  Najedzeni mieliśmy siłę do karaoke, wyzwań tanecznych i rysowania. Była też biblioteczna wersja programów typu talent show.
   Wtorek upłynął nam na grze miejskiej. Zabawę rozpoczęliśmy w bibliotece podzieleni na dwie grupy - JuKiJuDaMa i Anioły Dawida. Pierwszym zadaniem było wysłuchanie fragmentu książki "Zezia" autorstwa Agnieszki Chylińskiej oraz rozwiązanie krzyżówki. Hasło wskazywało miejsce, do którego mamy udać się po kolejne zadanie. Każda grupa miała zupełnie inną listę miejsc do odwiedzenia. Wśród nich była m.in. apteka, sklep u Krysi czy przychodnia. Wędrówka po Jeruzalu zakończyła się w bibliotece, tutaj czekały kolejne zadania do wykonania i oczywiście książka do przeczytania - "Calineczka" dla jednej grupy, a "Królowa Śniegu" dla drugiej. Obie drużyny poradziły sobie świetnie, rozwiązały wszystkie zadania i odnalazły miejsce ukrycia nagród, gdzie znaleźli butelki wody oraz batoniki.
    Trzeciego dnia naszych bibliotecznych wakacji uczestnicy zostali Biblionerami. Dwie drużyny, w podobnym składzie jak poprzedniego dnia, stanęły do rywalizacji pierwszego turnieju będącego biblioteczną wersją Milionerów. Z tym telewizyjnym programem co prawda nasza wersja miała niewiele wspólnego, jedynie podwojone koła ratunkowe i pytania z czterema odpowiedziami do wyboru, jednak warto było wziąć w nim udział :) Po ośmiu kategoriach, wśród których były zagadki, wyszukiwanie książek przy pomocy katalogu internetowego czy zadania sportowe, np. pokonanie toru przeszkód z książką na głowie, prowadziła drużyna JuKiJuDa. Anioły Dawida zajęły drugie miejsce, a wiedzcie, że niektóre pytania były naprawdę trudne.
     W czwartek zajęliśmy się robieniem akwariów i zasiedleniem ich przez wodne stwory. Powstały meduzy, węgorz, rybki i żółw. W akwarium znalazło się miejsce także dla chomika wodnego i minionka! :) Nasze dzieła można podziwiać w korytarzu biblioteki przez całe wakacje.
     Ostatni dzień wakacyjnych zajęć spędziliśmy w bibliotecznym kinie. Obejrzeliśmy piękną historię o mocy dobroci i odwagi oraz miłości, która przezwycięży każdą przeszkodę. Na zakończenie zagraliśmy w Rebusy, grę planszową polegającą na rysowaniu wylosowanych haseł. Kolejne zajęcia w bibliotece już wkrótce! :)
    Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z zajęć :)

Uczestnicy zajęć wakacyjnych na schodach przychodni w czasie gry miejskiej

     Galeria

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz