poniedziałek, 11 czerwca 2018

Noc Bibliotek

    8 czerwca nasza Biblioteka wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek, której celem jest promowanie czytelnictwa oraz bibliotek. Nietypowa pora odbywania się akcji - wieczorno-nocna - ma zachęcić do odwiedzenia biblioteki w innym niż zwykle czasie oraz powrotu w zwykłych godzinach funkcjonowania. Hasło tegorocznej, czwartej edycji - "RzeczpospoCzyta" - wpisuje się w obchody stulecia odzyskania niepodległości. 
     Noc Bibliotek rozpoczęliśmy przeczytaniem fragmentu "Starej chaty i czarownicy" Elżbiety Leszczyńskiej. Każdy, kto słuchał uważnie, bez problemu rozwiązał krzyżówkę i odkrył hasło wskazujące na następną atrakcję, czyli List z przyszłości. Napisaliśmy list do siebie samych, tylko starszych o rok. Opisaliśmy, co chcielibyśmy osiągnąć w ciągu tego roku, jakie marzenia spełnić oraz co zmienić w swoim życiu. Listy zostaną wysłane do każdego uczestnika dokładnie za rok.
     Następną atrakcją Nocy Bibliotek był film przygodowy "Tarapaty". Przedstawia on historię dwójki dzieci, Julki i Olka, którzy znajdują plan mający prowadzić do skarbu. Film mogliśmy obejrzeć dzięki organizatorom Nocy Bibliotek, za co serdecznie dziękujemy :)
     Po "Tarapatach" zajęliśmy się zagadkami-rymowankami z postaciami z utworów literackich oraz przedmiotami codziennego użytku. Niektóre były trudne, dopiero po kilkukrotnym odczytaniu uczestnicy triumfalnie wykrzykiwali odpowiedź.
    Noc Bibliotek zakończyliśmy zabawą Jak to leciało, czyli dokończ tekst piosenki. Polegała ona na przeczytaniu fragmentu piosenki i wybraniu spośród czterech odpowiedzi prawidłowego zakończenia tekstu. Odgadywaliśmy jedynie polskie piosenki, następnym razem może spróbujemy z obcojęzycznymi? Do odważnych świat należy! ;)
  Mam nadzieję, że Noc Bibliotek na długo zapadnie w naszej pamięci i spotkamy się wcześniej niż za rok w kolejną edycję tej wspaniałej akcji. Zapraszam do obejrzenia galerii z wydarzenia.

Dzieci słuchają koleżanki czytającej książkę

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz