piątek, 23 marca 2018

Lutowe oraz marcowe spotkania z książką

 Na początku lutego w ramach Spotkania z książką naszą Bibliotekę odwiedziły obie grupy przedszkolne. Dzieci wysłuchały książeczki pt." Urodziny Alberta" autorstwa Gunilli Bergstrom, a następnie opowiedziały jak obchodzą urodziny. Na zakończenie spotkania powstały kolorowe torty urodzinowe Alberta.
Okładka książki pt. "Urodziny Alberta"


W marcu naszą Biblioteką odwiedziły dwie grupy przedszkolne - starsza oraz młodsza. Pierwsza w poniedziałek 12 marca przeniosła się do krajów arabskich, by wraz z magiem Abrakabrą poznać tamtejsze zamki. Historia z książeczki "Syrop maga Abrakabry" autorstwa Wojciecha Widłaka stanowiła wyjście do rozmowy o życiu władcy: czy łatwo być królem/królową, czy mieszkanie w pałacu jest przyjemne oraz jak zostać rycerzem? Przedszkolaki chętnie udzieliły odpowiedzi na te pytania. Wizytę dzieci zakończyły zabawą klockami oraz grami dostępnymi w Bibliotece.

Okładka "Syropu maga Abrkakabry"

Dzieci rozkładają grę planszową

Dzieci bawią się klockami

     Młodsza grupa przedszkolna zaś odwiedziła nas w piątek 23 marca. Jako że już w przyszłym tygodniu będziemy obchodzić Wielkanoc, tematem spotkania z książką były właśnie te święta. Dzieci opowiedziały z czym kojarzy im się Wielkanoc, a następnie wzięły udział w spektaklu obrazkowym teatrzyku kamishibai pt. "Wielkanocna opowieść". Po opowiedzeniu jaką historię przedstawiał teatrzyk, przedszkolaki poprosiły o przeczytanie kolejnej książeczki. Spośród niedawno zakupionych książek wybrały "Poszukiwaczy zaginionego jajka" z serii Angry Birds. Niebezpieczna misja, w jaką wyruszyła Stella, zakończyła się pomyślnie - tytułowe jajko zostało odnalezione. Następne spotkanie z książką już wkrótce! :)  Dziękuję pani Magdzie za uwiecznienie spotkania :)

Teatrzyk kamishibai

Dzieci uczestniczą w spektaklu teatrzyka kamishibai

Dzieci uczestniczą w spektaklu teatrzyka kamishibai

DZieci siedzą w kole

Dzieci siedzą w kole

Dzieci słuchając bajki, patrzą na fotografa

Bibliotekarka czyta przedszkolakom

Dzieci siedząc w kole, słuchają bajki

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz