piątek, 7 lipca 2017

Wakacje cz. 1

         Tegoroczne Wakacje z Biblioteką trwały w dniach 3-7 lipca . Zajęcia wakacyjne poprowadziły dwie bibliotekarki. Na pierwsze trzy dni atrakcje przygotowała pani Ania. W zajęciach uczestniczyło dwanaścioro dzieci.
         W poniedziałek robiliśmy z rolek od papieru oraz okrągłych  podstawek pojemniki na przybory piśmiennicze. Potem zabraliśmy się za przygotowanie własnych gazetek - jedne były bardzo praktyczne, bowiem prezentowały ofertę tygodnia jednego z marketów czy pokazywały jakie ubrania są teraz modne, drugie odkrywały tajemnice zwierząt, zaś inne przybliżały postać jednego z pokemonów. Wszystkie gazetki zdobią teraz naszą Bibliotekę.
      Drugi dzień upłynął nam na rozwiązywaniu wszelakich zadań, czyli grze miejskiej. Poszukując postaci z bajek, odwiedziliśmy kolejno Punkt Apteczny, przychodnię, punkt pocztowy, kwiaciarnię, sklep u Krysi oraz budkę z lodami włoskimi. Wędrówkę po Jeruzalu zakończyliśmy w bibliotece, gdzie czekało nas ostatnie, jak sądziliśmy zadanie - ułożenie puzzli. Obrazek przedstawiał Kubusia Puchatka z przyjaciółmi i doprowadził nas do listu od tajemniczego autora wszystkich zagadek. Obiecywał w nim nagrodę, jeśli rozwiążemy krzyżówkę. Jako że pilnie zbieraliśmy wszystkich bajkowych bohaterów, poradziliśmy sobie z nią bez trudu i otrzymaliśmy nagrodę - soki i mambę.
     Środowe zajęcia zaczęliśmy od zrobienia żółwi z wyciętych z kartonu szablonów, dolnej części plastikowych butelek oraz kolorowych sznurków. Powstałą dużą rodzinę żółwi ustawiliśmy na półce, by witały naszych czytelników.
    Po zajęciach plastycznych spośród trzech filmów - o chłopcu i jego kolegach z klasy, zmutowanych zwierzętach oraz stworach prowadzących własny teatr - wybraliśmy ten pierwszy. Przygody chłopców śmieszyły, a kto nie był zainteresowany, mógł skorzystać z komputera. Po projekcji filmu graliśmy w należącego do Kingi twistera. Wygięci pod dziwnymi kątami bawiliśmy się setnie! ;) Środę zakończyliśmy konkursem karaoke. Śpiewanie tak nam się spodobało, że kolejne karaoke być może obędzie się już niedługo :)
    Podczas tych trzech dni nie zabrakło naszej ulubionej gry, jaką jest zabawa w chowanego, konkursów skoków na skakance oraz gier planszowych. Dobrze, że to dopiero początek wakacji :)


GALERIA

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz