piątek, 3 lipca 2015

WAKACJE w BIBLIOTECE

Podczas tegorocznych spotkań wakacyjnych przemierzyliśmy wszystkie kontynenty i poznaliśmy zabawy dzieci z różnych zakątków świata. Niezależnie gdzie żyją dzieci, co jedzą i jakim mówią językiem większość czasu spędzają na zabawie. Grają w gry znane od pokoleń lub wymyślają nowe. Odkryliśmy, że zabawy z różnych krajów często są podobne, różnią się tylko nazwą lub zasadami. Na każdym kontynencie dzieci znają ciuciubabkę, biegi sztafetowe czy grę w klasy.
Każdego dnia wykonywaliśmy też prace plastyczne kojarzące się z danym kontynentem. Były afrykańskie maski, indiańskie pióropusze, matrioszki, kolaże i obrazy wzorowane na malarstwie Aborygenów.
Czasem towarzyszyły nam przysmaki z innych krajów np. popcorn, coca-cola, wata cukrowa, pizza czy lamingtons – tradycyjny australijski deser.Składam podziękowania rodzicom, którzy zadbali o poczęstunek.

Zabawy zaczerpnięte zostały z książek: "W co bawią się dzieci na całym świecie?" i "Gry i zabawy z całego świata". Krzyżówki i gry planszowe ze strony: http://www.miedzykulturowa.org.pl/cms/dla-dzieci.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz