wtorek, 2 czerwca 2015

Noc Bibliotek

Ogólnopolską Noc Bibliotek zorganizowano w tym roku po raz pierwszy. W sobotę 30 maja publiczne i szkolne biblioteki w całej Polsce zaprosiły na wieczorno-nocną imprezę promującą czytelnictwo i biblioteki.
My również, choć z niewielkim wyprzedzeniem, przyłączyliśmy się do tej akcji. Nocna impreza w naszej bibliotece odbyła się 29 maja i skierowana była do dzieci. Spotkanie rozpoczęliśmy od wspólnego przeczytania "Lokomotywy" Juliana Tuwima, następnie czytaliśmy książkę "Tajemnica biblioteki" K. M. Widmarka z serii Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Kolejnym punktem naszego spotkania było tworzenie opowieści z dostępnych materiałów, czyli tzw. bricolage. Każdy uczestnik losował trzy rzeczy: imię bohatera lub tytuł książki, rekwizyt z bajki, przedmiot codziennego użytku i z nich układał swoją opowieść.
Tego wieczoru mieliśmy również czas na odgadywanie zagadek i robienie zakładek do książek. A całe spotkanie zakończyliśmy grą. Była to olbrzymia planszówka po której zamiast pionków poruszały się dzieci. Zwyciężał ten kto pierwszy dotarł do króliczej nory.


Galeria

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz