piątek, 12 lipca 2019

Wakacje w bibliotece 2019

    W tegorocznych zajęciach wakacyjnych w dniach 8-12 lipca uczestniczyło łącznie trzynaścioro dzieci.
      Pierwszy dzień Wakacji w bibliotece spędziliśmy bardzo twórczo. Na początek zrobiliśmy napisy i rysunki na koszulkach. Powstały T-shirty m.in. z napisami "Love", serduszkami czy śladami zwierząt. Po wyschnięciu farb do tkanin rysunki zaprasowaliśmy, dzięki czemu utrzymają się dłużej. 
     Następnie zajęliśmy się gniotkami, a na koniec wyszykowaliśmy księżniczki z bajek Disneya na bal :) 
      Drugiego dnia wyruszyliśmy ulicami Jeruzala na poszukiwanie zadań w grze miejskiej. Dwie grupy odwiedziły przychodnię, aptekę, sklep u Krysi, sklep z pamiątkami z serialu "Ranczo", budkę z kebabem i na zakończenie bibliotekę. Nagrodą za rozwiązanie wszystkich zdań były jagodzianki :) Po słodkim poczęstunku pokolorowaliśmy postacie z filmu "Król Lew".
     Trzeci dzień zajęć spędziliśmy na na grze "Biblionerzy". Podzieleni na trzy drużyny - Prehistoryczne konie, Piąteczka i 3 Grażynki - próbowaliśmy podołać zadaniom z ośmiu kategorii. Było karaoke, dokończenie tekstu piosenki, prawda czy fałsz, pytania z literatury i filmów dla dzieci i młodzieży, kalambury czy poszukiwanie piosenek związanych z danym tematem. Po zaciętej rywalizacji  turniej zakończył się remisem.
      Kolejny dzień wypełniły nam gry planszowe i zabawy sportowe. W parku koło biblioteki skakaliśmy, ścigaliśmy się z piłeczką na łyżeczce, rzucaliśmy do celu, a nawet graliśmy w kręgle. Znaleźliśmy też czas na grę w kolory 😀
      Ostatniego dnia bibliotecznych wakacji zrobiliśmy z gotowych foremek babeczki :) Dodaliśmy bitą śmietanę, maliny i borówki. Graliśmy też w gry planszowe. Następne zajęcia już wkrótce!

https://photos.app.goo.gl/gzNHXL8cD1ah2LGD8

  

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza