poniedziałek, 10 lipca 2017

Wakacje cz. 2

    Tegoroczne Wakacje W Bibliotece już za nami. Zajęcia odbywały się w dniach 3-7 lipca, a atrakcje na czwartek i piątek przygotowała pani Justyna. Skorzystało z nich dwanaścioro dzieci.
   W czwartek pogoda dopisała, więc część zajęć mogła odbyć się na zewnątrz. Spacerując po Jeruzalu dzieci poznawały otaczającą nas przyrodę. Wypatrzone rośliny były fotografowane, by potem znaleźć się w prezentacjach multimedialnych wzbogaconych informacjami znalezionymi w Internecie. Młodsi uczestnicy zajęć wykonali piękne rysunki przedstawiające drzewa, kwiaty oraz zwierzęta.
    Ostatni dzień Wakacji W Bibliotece przeniósł dzieci w świat gier planszowych. Do wyboru było wiele różnych tytułów, jednak wszyscy oczekiwali z niecierpliwością na następny punkt zajęć, czyli gorfy! Początkowo miały być przygotowane przez panią Justynę, jednak dzieci chciały same spróbować przygotować to danie. Po zapoznaniu się z przepisem ubijały jajka, odmierzały składniki oraz robiły bitą śmietanę. Nasza bibliotekarka czuwała nad postępem prac oraz obsługiwała gorfownicę. Dekoracją gotowych gofrów zajęli się uczestnicy zajęć - mieli do dyspozycji maliny, jagody, cukier puder oraz bitą śmietanę. I tak oto po raz pierwszy odbyły się w naszej Bibliotece Warsztaty Kulinarne :) Jesteśmy pozytywnie zaskoczone tak dużym entuzjazmem dzieci i chęcią gotowania, że jesteśmy "zmuszone" przygotować kolejne takie zajęcia ;)

Galeria

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza